Witajcie. Tydzień temu wyszedł snapshot 20w08a, jednak poprawiał on tylko inteligencję wieśniaków, która została „usunięta” przez wcześniejszy snapshot.

Blok celu został zapowiedziany na Mineconie i należy do rodziny redstone’owej. Wygląda jak tarcza i podobnie działa. Wydziela sygnał redstone zależnie od tego, jak blisko środka tarczy wyląduje strzała, trójząb, śnieżka czy jajko. Może przydać się do przeróżnych mapek, ale również i jako mechanizm otwierania, np. wejścia do bazy. Wywarzamy go przy pomocy jednego bloku siana oraz sztuk redstone’a.

(Receptura bloku celu)
Receptura.

Uważam że receptura jest dość dziwna, no ale cóż.

Został dodany blok, który miał pojawić się w wersji beta 1.3 jako punkt odradzania, jednak zamiast niego pojawiły się łóżka. Mowa o płaczącym obsydianie. Ten najpewniej będzie służył jako możliwość ustawienia spawnpointa w netherze, gdyż łóżka nadal mają wybuchać. Najpewniej, bo na obecną chwilę nie mają żadnej funkcji oprócz tego że świecą i wydzielają cząsteczki. Poziom światła jaki wydzielają to 7, czyli tyle co niebieska latarnia. Nie można go wytworzyć, jednak da się go pozyskać.

Ta zmiana jest dość kontrowersyjna. Wiele osób będzie bardzo niezadowolonych, jednak było to nieuniknione. Chodzi o nowy model i nazwę pigmana, który teraz nazywa się Zombiefied Piglin, co po polsku zapewne oznacza Zombie Fikowanego Piglina. Zmieniona została tak naprawdę tylko jego głowa, która kształtem przypomina piglina, i względem poprzedniego modelu jest niższa oraz ma wypukły pysk. Za to względem zwykłego piglina ma tylko jedno ucho.

Ulepszono handel z piglinami, tak aby opłacało się z nimi faktycznie handlować. Do oferty doszedł nowo dodany płaczący obsydian, który można otrzymać w ilości od 1 do 4. Oprócz tego dodano jeszcze netheritową motykę, co jest ciekawym dodatkiem. Dalej mamy miksturkę odporności rzucaną oraz pitną na 3 minuty, no i nici w ilości od jednej do czterech sztuk. Przejścia między biomami w netherze są łagodniejsze. Wcześniej te przejścia były natychmiastowe. Nie wyglądało to zbyt ciekawie. Bloki brodawki w końcu zniszczymy w końcu motyką, co jest niesamowicie przydatne przy farmie nowego rodzaju grzyba. Po netherowych winoroślach możemy się wspinać. Szkarłatne i wypaczone korzenie możemy wsadzić do doniczki.

Łopatą szybciej wydobędziemy glebę dusz. Byty, czyli między innymi moby mogą być przesuwane przez płynącą lawę. Zmieniono system oświetlenia świecących bloków w netherze. Przypomina ten z bedrock edition, ale starszym graczom może skojarzyć się oświetleniem z czasów bety. By wyrosnąć nowe drzewo potrzebujemy teraz odpowiedniego bloku nylium, np. czerwone drzewo nie wyrośnie na niebieskim nylium, mimo że grzybka na nim bez problemu postawimy, ale mączki kostnej już nie będziemy mogli użyć. Na biomie soulsand valley, zdarza się że skamieliny przebiją bedrock. Wszystko przez to że mojang naprawił generowanie się tych skamielin.


Jest to najmniejszy snapshot w stosunku do poprzednich. Mam nadzieję, że artykuł był wartościowy.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się na nasz Newsletter